Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Üste Çık
Hakkımızda

Sert Bir Filtre Kahve Demlemenin İpuçları

Son zamanlarda türk kahvesi gibi filtre kahve de iyice günlük hayatımıza yerleşmiş durumda. Güne başlarken, iş toplantılarımızda, öğlen arası sohbetlerimizde, molalarımızda hatta iş sonrası yorgunluk kahvelerimizde türk kahvesi kadar olmasa da filtre kahveyi de çokca tercih ediyoruz. Günlük hayatın temposuna ayak uydurabilmek için genellikle filtre kahvemizin daha sert, daha yoğun olmasını istiyoruz. Fakat her zaman istediğimiz sertlikte filtre kahve bulamayabiliyoruz ya da sert bir filtre kahve elde etmek için neler yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. Bu sebeple filtre kahvenizi daha sert yapabilmeniz için sizlere küçük ipuçları hazırladık.

Filtre Kahvenizi normal demleme koşullarında demlediğinizde elde ettiğiniz tattan daha güçlü ve sert hale getirmeniz iki temel unsura dayanır. Bunlardan biri kahve satın alırken çekirdek seçimi diğeri ise filtre kahve demlerkenki kahve ve su oranıyla ilgilidir.

Kullandığınız Kahve Çekirdeğinin Kavrumu

Koyu kavrulmuş kahve çekirdekleri, az kavrulmuş kahve çekirdeklerine kıyasla daha yoğun bir lezzete sahiptir. Kahve çekirdeklerinin kavurma derecesi arttıkça kahvenin içerisindeki doğal yağlar daha fazla ortaya çıkar ve kahve hafif acı bir tada bürünür. Bu da zengin bir aroma yaratarak filtre kahve demlerken istediğiniz sertlik seviyesine ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle sert bir filtre kahve elde etmek istiyorsanız, koyu kavrulmuş kahve çekirdekleri tercih etmenizde fayda var.

Kahve Oranınızı Fazlalaştırın

Filtre kahvenizi daha sert hale getirmenin en basit yolu, filtre kahve demlerken daha fazla kahve çekirdeği kullanıp daha az su kullanmaktır. Bu aynı zamanda kafein oranı yüksek bir filtre kahve elde etmenize yardımcı olacaktır. Böylece daha fazla kafein ve daha yoğun bir tat elde etmiş olacaksınız. Bu oran zamanla sizin damak tadınıza göre şekillenecektir.

Evet her gün severek tükettiğimiz filtre kahvemizi daha da sert hale getirmek işte bu kadar kolay. Filtre kahvesini sert sevenler için baharatlı ve topraksı yapısıyla birlikte hafif çikolata notalarına sahip Sage Sumatra Mandheling ve hem yoğun hem de asidik tatlar sevenler için Sage Kenya AA filtre kahve çeşitlerimizi deneyebilirsiniz. Öğrenmekten ve denemekten vazgeçmemeniz dileğiyle.

Yorum Gönder

Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo Kampanyası!
This is default text for notification bar